piektdiena, 2015. gada 18. septembris

Kad laiks dziedē...
Stāstot atbalsta grupā topošajām un jaunajām māmiņām par veidiem, kas var palīdzēt atslābināties un izlīdzsvaroties, iedomājos, ka šāda informācija ļoti noderīga būtu arī brīžos, kad bērniņš ir aizgājis. Nav svarīgi- vai pirmajos grūtniecības mēnešos, vai drīz pēc dzimšanas...Atbalsts ir nepieciešams ikvienai māmiņai. Bieži vien traumas rezultātā sieviete norobežojas no apkārtējās pasaules un iekšēji sastingst. Tāpēc šeit neliels līdzekļu, kas varētu palīdzēt atjaunot dzīvības enerģijas dabisko plūdumu ķermenī, apkopojums.

Baha ziedi. Ziedu terapija nosaukta tās pamatlicēja angļu ārsta Edvarda Baha vārdā. Tajā izmantotos līdzekļus gatavo galvenokārt no savvaļas augu ziediem, tāpēc visus 38 līdzekļus dēvē par ziedu esencēm vai ziedu (ārstniecības) līdzekļiem. Kā terapiju to izmanto, lai palīdzētu izveseļoties no akūtām vai hroniskām slimībām, imunitātes stiprināšanā, kā arī rūpējoties par emocionālo pašsajūtu un pilnveidojot personību. Kaut arī augus izvēlas individuāli katram cilvēkam, tomēr var izdalīt biežāk nepieciešamos šādā situācijā.

Baltstarīte- pret šoku, sērām un zaudējumu (redzama arī fotoattēlā raksta sākumā);
Sārtā zirgkastaņa- pret bailēm par sev tuvajiem;
Priede- pret vainas sajūtu;
Sinepe- pret skumjām.

Stresa situācijās un pret sāpēm var lietot arī jau gatavo līdzekli Piecu ziedu formula.
Tauriņpieskārienu masāža. Pamatlicēja ir pediatre Eva Raiha, kura sākotnēji šo masāžu radīja zīdaiņiem, vēlāk pārliecinoties, ka tā ļoti labi iedarbojas arī pieaugušajiem. Šī metode var palīdzēt sievietes enerģijai atbrīvoties un izplesties.
Izmanto arī terapijā, lai atgūtos pēc negadījumiem vai slimībām, kā arī lai veidotu saikni starp ķermeni un garu.

Jauki, ja šo masāžu apgūst partneris, lai veiktu ikdienā, tādējādi stiprinot saikni vienam ar otru šajā grūtajā laikā.

Rebozo. Šis masāžas veids nāk no Meksikas, kur tas ir daļa no ikdienas. Rebozo masāža palīdz dažādos dzīves posmos, tostarp, grūtību un traumu gadījumā. Arī šo masāžu var apgūt kāds no tuviniekiem.


Kāpēc?
Rebozo lakata masāža palīdz iemācīties atslābināties, sajust sevi, ieklausīties sevī, būt ar sevi. Rebozo lakats stāsta, kas ir mīlestība, sniedz rūpes, palīdzību un siltumu. Lakata masāžas efekts ir dziedinošs, tāpēc ieteicams kā papildus terapija pēc emocionālām un fiziskām traumām. Ļaujot sevi aprūpēt un baudīt satikšanos ar sevi, cilvēks sāk rūpēties par savu ķermeni, garu, pieņem sevi.

Mandalas.
 Mandalu zīmēšana un veidošana cilvēkiem palīdz neskaitāmos veidos:
* tā atvieglo dziedināšanās procesus – gan fiziskus, gan garīgus;
* palielina izpratni par notiekošajiem procesiem dzīvē un cilvēkā pašā;
* palīdz izprast iekšējo pasauli un tās mijiedarbību ar ārējo pasauli;
* palīdz koncentrēties uz sevi jebkurā laikā un vietā, kad vien tas nepieciešams;
* uzlabo un aktivizē labo smadzeņu puslodi, kas atbild par jūtām un sajūtām, vizuālo un telpisko uztveri, seksualitāti, garīgumu, intuīciju un radošumu;
* palīdz pieņemt lēmumus un risināt sarežģītas situācijas;
* samazina stresu un nemieru, normalizē sirdsdarbību un asinsspiedienu.
Lai zīmētu mandalas, nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai māksliniecisks talants, vienīgais – spēja ļauties radīšanas procesam.

Afirmācijas- pozitīvs apgalvojums, ko atkārto vairākkārtīgi, lai nomainītu negatīvos uzskatus uz jauniem – pozitīviem. Daudzas reizes atkārtojot afirmācijas, zemapziņa šos apgalvojumus sāk uztvert kā patiesību un tas dod iespēju veidot tādu dzīvi, kādu mēs vēlamies. Tā ir apzināta, pozitīvi formulēta doma, ko cilvēks pielieto savā ikdienā, lai izmainītu vecās, nederīgās pārliecības.
1.       Afirmācija jāformulē pozitīvi, tai ir jāattēlo tas, ko jūs gribat, nevis tas, ko jūs negribat.
2.       Afirmācijai jābūt tagadnes formā, jo zemapziņa pieņem par patiesību tikai to, kas ir tagad, nesaprotot tādus izteicienus kā "man būs", "drīz", "tuvākajā laikā".
3.       Afirmācijām jābūt konkrētām un jāizraisa spēcīgas pozitīvas emocijas.
4.       Sastādot afirmācijas, mēģiniet izmantot emocionāli piesātinātus vārdus – tādus, kas ir svarīgi un aizkustina tieši jūs – fantastisks, brīnišķīgs, vienreizējs, ātri un viegli, komfortabli, ar sajūsmu, ar labpatiku, ar milzīgu prieku utt.

Es jūtu.
Es dzīvoju.
Es ļauju, lai notiek. 

Homeopātijā ir līdzekļi, kas var palīdzēt atgūt hormonālo līdzsvaru (Iesaku vērsties tieši pie homeopāta, lai viņš individuāli piemeklētu atbilstošu līdzekli).

Dzirdīgas ausis- ļoti svarīgi, lai šajā brīdī būtu kāds cilvēks līdzās, kas klausās, klausās un klausās...(draugs, psihologs, garīdznieks, dūla vai kāds cits).

Nevajag baidīties šādā brīdī meklēt dūlas atbalstu, jo daudzas no dūlām var palīdzēt piemeklēt atbilstošu Baha ziedu, veikt Tauriņpieskāriena un rebozo masāžas.  

No sirds novēlu spēku un ticību, jo ikviens bērniņš ir svētība! ...pat ja viņš nepiedzīvo šīs zemes dzīvi...


Avoti: www.mandalupasaule.lv; www.tava-pasaule.lv; paradizesdarzs.blogspot.com; Laura Tidriķe. Baha ziedu terapija bērniem un viņu vecākiem. SIA „Ziedu enerģija”, 2012.; Ričards K. Overlijs. Maigās bio-enerģētikas teorija un metodes ikvienam. Biedrība „Maigā Bio-Enerģētika”, 2012.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru