trešdiena, 2017. gada 15. februāris

SAVA dzemdību stāsta izveide


Mīļā mamma, Tu esi paveikusi milzu darbu, veikusi savu iekšējo Svētceļojumu, kam gatavojies deviņu mēnešu garumā. Apsveicu- Tev tas ir izdevies!


Varbūt tās bija vieglas un ātras dzemdības? Varbūt tās bija lēnas un pacietību prasošas? Varbūt tās bija pavisam savādākas nekā Tu gaidīji? Lai kādas ir bijušas Tavas dzemdības- tieši šāda bija Tava un šī bērniņa tikšanās! Šis ceļojums jums abiem ir prasījis ļoti lielu iekšējo un fizisko spēku:)


Un pienāk laiks (katrai tas ir savs), kad dzemdību pieredze "prasās" tikt izrunāta vai uzrakstīta, lai kļūtu par spēcīgu iekšējo resursu turpmākajā dzīvē. Nav svarīgi, cik ilgs laiks pagājis kopš Tavām dzemdībām, ja ir sajūta, ka vēlies par tām parunāt, vai vēl joprojām daudz par tām domā- tad varbūt ir pienācis īstais brīdis izveidot Savu dzemdību stāstu!


Tieši dzemdību stāsta uzrakstīšana var būt ļoti terapeitisks process, jo runājot mēs mēdzam “aizplūst” stāstījumā, kā arī dažreiz dažas detaļas “izceļam” un dažas, savukārt, “aizmirstam”. Rakstot mēs dodam sev iespēju ieraudzīt stāsta kopainu.


Terapeitiskajā rakstīšanā Tev būs jāievēro plāns, cenšoties atbildēt pēc iespējas patiesāk un pilnīgāk. Ja šajā procesā Tavā galvā parādās dažādas it kā nesaistītas, taču uzmācīgas domas, sajūtas vai balsis- droši atvēli tām atsevišķu lapas daļu. Lūdzu, atzīmē arī tās!


Lūdzu, apraksti savas dzemdības, atceroties katru notikumu, kas plūstoši pārgāja nākamajā, atbildot uz jautājumiem: KAS NOTIKA? KĀ TU JUTIES? KĀ RĪKOJIES? KO DOMĀJI?


Tev nav laika ierobežojuma- dod sev laiku tik, cik tas Tev būs vajadzīgs! Ja vēlies, paņem pauzes, lai ieelpotu svaigu gaisu vai iedzertu siltu tēju. Ja vēlies par to parunāt, uzmeklē kādu kas Tevi uzklausīs. Svarīgākais, ka Tu parūpējies par sevi, palaižot to, kas palaižams.


Dzemdības ir neatkārtojams process, kas rada mūsos ne tikai fiziskas vai sociālas izmaiņas, tās maina mūs visos dziļākajos slāņos. Mēs nekad vairs nebūsim tādas, kā bijām. Tāpēc būsim atbildīgas un izvēlēsimies katra sev piemērotāko veidu- izrunāsim, izdziedāsim, izkliegsim, izraudāsim, vai uzrakstīsim šo mūsu satikšanās stāstu, lai tas dod mums spēku turpmākajā dzīvē!


Lai izdodas!

Sirsnīgi-
Anita.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru